Zdjęcia do dokumentów – Fotograf Kraków – Paszport Dowód

Każdy z nas musi od czasu do czasu wymienić swoje dokumenty.

Niektóre z nich tracą ważność po upływie określonego czasu, inne zawierają nieaktualne już dane osobowe. Czasami konieczne jest uzyskanie nowych dokumentów, ponieważ stare zostały nam skradzione lub gdzieś je zgubiliśmy.

Dowód osobisty posiada absolutnie każdy z nas i często z niego korzystamy. Jest nam potrzebny podczas załatwiania spraw w urzędzie, przy podpisywaniu umowy z operatorem komórkowym czy dostawcą usług. Jeżeli mamy to szczęście, że wyglądamy na znacznie młodszych niż jesteśmy, dowód osobisty przyda nam się również w sklepie spożywczym czy podczas wieczornego wyjścia ze znajomymi. Prawo jazdy rzadziej wyciągamy z portfela. Zazwyczaj mając go w rękach odczuwamy dumę lub smutek. Dumę, gdy chwalimy się znajomym zdanym egzaminem i wyruszamy na pierwsze przejażdżki. Smutek, gdy zatrzymała nas policja i właśnie wypisują nam mandat.

Mówi się, że przez cały rok jest dobry czas na podróżowanie, ponieważ zawsze gdzieś jest „sezon” turystyczny. O ile podczas wyjazdu do krajów Unii Europejskiej wystarczy nam dowód osobisty, to planując dalszą podróż na pewno na listę spraw do zrobienie wpisujesz sprawdzenie daty ważności paszportu. Bez niego trudno będzie poznać kulturę odległych krajów, ponieważ nawet nie kupimy biletu na samolot.

Kto z nas jest zadowolony ze swojego zdjęcia w dokumentach? Często wykonanie ich odkładamy na ostatnią chwilę, biegnąc do fotografa z wnioskiem o wydanie paszportu w drodze z pracy do urzędu. Dokumenty zostaną z nami zazwyczaj na 10 lat. Warto poświęcić chwilę na przygotowanie się do nich, żeby później z uśmiechem patrzeć na swoje zdjęcia przez cały ten czas.

Jak dobrze wypaść na zdjęciach do dokumentów?

Nie wykonuj ich na ostatnią chwilę. Będzie widać rozwiane włosy i obłęd w oczach, bo tuż przed zrobieniem zdjęcia przypomnisz sobie, że trzeba było wnieść jeszcze jakąś opłatę, a urzędową kasę zamykają za 15 minut. Wybierz się do fotografa w dniu, w którym masz mniej zajęć i możesz spokojnie zdążyć ze wszystkimi obowiązkami.
Przygotuj się. Zadbaj o odpowiednie ubranie i fryzurę. Panie powinny zrobić delikatny makijaż, a panowie zatroszczyć się o swój zarost. Warto trochę mocniej poświęcić nieco więcej czasu na delikatne konturowanie twarzy, ponieważ zdjęcia „zjadają” część makijażu. Profesjonalny wygląd ma znaczenie zwłaszcza w przypadku zdjęć, które chcesz dołączyć do CV. Jeśli robisz zdjęcie do dowodu czy do paszportu, to będzie Ci po prostu milej patrzeć na dokument, na którym nie wyglądasz jak siedem nieszczęść.

Paszport Dowód Dyplom Pracownia Fotograficzna Kraków Fotograf Kraków
Zdjęcia do dokumentów Fotograf Kraków Plac Inwalidów Królewska

Poćwicz w domu!

Codziennie robisz sobie kilkanaście zdjęć? Pewnie umiesz pozować i masz swoją ulubioną minę. Jeśli jednak robisz sobie jedno zdjęcie co pół roku, to zdecydowanie warto poćwiczyć pozowanie przed lustrem. Oczywiście, dobry fotograf podpowie Ci jak się ustawić, jak ułożyć włosy, czy obrócić się bardziej w prawo albo lekko pochylić głowę. Warto mimo wszystko od czasu do czasu powygłupiać się przed lustrem. Zrobienie sobie zdjęcia będzie wtedy dla nas o wiele bardziej naturalne i mniej stresujące.

Miej własne zdanie, ale bądź otwarty na sugestie.

Przez całe życie prezentowałeś na zdjęciach prawy profil i wydaje Ci się, że pod tym kątem wyglądasz najlepiej? Jest taka możliwość, ale równie dobrze znajomi mogli nie zwracać najmniejszej uwagi na to, jak wyglądasz na zdjęciach. Warto słuchać sugestii i porad fotografa – w końcu jest to człowiek, który naprawdę zna się na zdjęciach, więc kto jak nie on doradzi Ci jak się ustawić?

Wyśpij się.

Zdjęcia są poddawane delikatnemu retuszowi, ale pamiętaj, że dokumenty muszą oddawać rzeczywistość, więc nie ma tu miejsca na komputerowe upiększanie. Po zarwaniu kilku nocy nie będziesz w najlepszej kondycji fizycznej, co odbije się na Twoim wyglądzie. Zmarszczki będą bardziej widoczne, oczy zapuchnięte, cienie pod oczami się uwidocznią, a Ty będziesz wyglądać na naprawdę zmęczonego człowieka. Zaplanuj wizytę u fotografa i zadbaj o odpowiednio długi sen dzień nią. Efekt, który zobaczysz na zdjęciach na pewno Ci się spodoba. Poszukaj fotografa, któremu zaufasz. Osobowość człowieka, który stoi po drugiej stronie obiektywu ma ogromny wpływ na to jak będzie się Wam pracować. Dobra atmosfera podczas sesji jest bardzo ważna i umożliwia swobodną komunikację. Pomoże Ci się rozluźnić, dzięki czemu na zdjęciach wyjdziesz lepiej, a w dodatku miło spędzisz te kilka minut.

Zdjęcie do dowodu osobistego i paszportu ? Zadbaj o to, żeby z uśmiechem wyruszać w kolejną podróż z ładnym zdjęciem w paszporcie i popraw sobie humor stojąc w bezkresnej kolejce w urzędzie. Spędzisz tam kilka godzin – nie warto się dodatkowo denerwować nieciekawym zdjęciem w dowodzie osobistym.

Paszport Dowód Dyplom Fotograf Kraków Plac Inwalidów Karmelicka Królewska

30-045 Kraków, ul. Królewska 7

gps: 50°04’14.6 N / 19°55’25.2 E
MPK Przystanek: Urzędnicza lub Plac Inwalidów
Tramwajem: 4, 8, 13, 14, 24
Autobusem: 139, 159, 164,169, 179, 192, 208, 501, 503, 511

Zapraszamy
od Poniedziałku do Piątku od: 9:00 – 19:00
w Sobotę otwarte od: 9:00 – 14:00

Pracownia Fotograficzna Micuda – Marcin Micuda

Zobacz: Zdjęcia do Dokumentów – Pracownia Fotograficzna Micuda, ul. Królewska 7

Zdjęcia do dokumentów, Paszport, Dowód, Dyplom, Wiza, Prawo Jazdy, Legitymacja, Karta Czasowego Pobytu, Biometryczne…

Królewska 7 – Fotograf Kraków, Zdjęcia do Dokumentów, Zdjęcia do Dyplomu, Dowodu, Paszportu, Legitymacji, Biometryczne

Uniwersytet Rolniczy w Krakowie, Wyższa Szkoła Ubezpieczeń, Uczelnia Ekonomiczno-Społeczna w Krakowie, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, Akademia Ignatianum w Krakowie, Akademia Muzyczna w Krakowie, Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie, Akademia Wychowania Fizycznego im. B. Czecha, Krakowska Akademia, Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia, Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna, Politechnika Krakowska, Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Papieski w Krakowie, Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie, Wyższa Szkoła Działalności Gospodarczej, Wyższa Szkoła Ekonomii i Informatyki w Krakowie, Wyższa Szkoła Handlowa, Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości, Wyższe Seminarium Duchowne Zakonu Pijarów, Policealne Studium Plastyczne Anima Art, Cracow School of Art and Fashion Design Krakowskie Szkoły Artystyczne, AMA Film Academy, Zdjęcia do dyplomu, Zdjęcia dyplomowe, Zdjęcia 45×65, Zdjęcia do legitymacji, zdjęcia legitymacyjne, Fotograf Kraków, Pracownia Fotograficzna, Micuda, Marcin Micuda, Królewska, Królewska 7, K7, Zdjęcia do dokumentów, zdjęcia dla studentów, Zdjęcia do dowodu, Zdjęcia do Paszportu, Zdjęcia Paszportowe, Zdjęcia Dowodowe.

About Author
micuda

Leave a Comment

Name*
Email*
Website