DyeFace – Inception

 

Są tematy, które krążą gdzieś w głowie i czekają na swoją realizację, przytłoczone innymi myślami i dniem codziennym.

Czekają na lepszy czas. W końcu udało się pchnąć tę kulę z miejsca

W końcu udało się pchnąć tę kulę z miejsca.

Pomogła mi w tym Martyna Myśliwiecka. Jest ona odpowiedzialna za kreacje, które w niedługim czasie będziemy upłynniać. Nazwa projektu DyeFace ma ścisły związek z materiałem przewodnim- folią termosublimacyjną. Stosowana jest ona jako materiał do wydruków zdjęć i posiada trzy podstawowe kolory barwiące zdjęcia. Często stosuje się drukarki wyposażone w tego rodzaju folie w zakładach fotograficznych do wydruku natychmiastowych zdjęć. Po bliższym przyjrzeniu się można zobaczyć na nim zarys ludzkich twarzy. Materiał ten jest odpadem, który zwykle ląduje w koszu.

Gdzieś kłębiła się myśl...

wykorzystania tego materiału do stworzenia sukni i tą myśl zrealizowała początkowo Martyna Kłos- stworzyła przepiękną kreację. Później to wszystko się oddaliło- przyszły inne rzeczy, które zaprzątały głowę. Bardzo chciałem, by powstała cała kolekcja z tego materiału, miałem wizję, którą bardzo pragnąłem zrealizować. „Dye Face” będzie spowiedzią tej myśli.

dyeface Pracownia Fotograficzna Micuda Kulig (16)

Wpis ten można bardziej potraktować jako zapowiedz, punkt wyjścia do tego co już się materializuje. W chwili obecnej jest już praktycznie skończony Gorset projektu Martini- Martyny Myśliwieckiej i piękna suknia, która niebawem pójdzie pod aparat. Nie mogłem się oprzeć sfotografowaniu prototypu, któremu brakuje kilku detali, ale jakże pięknie się prezentuje. Gorset powstawał bardzo długo. Podziwiam Martynę za cierpliwość w formowaniu tak ciężko współpracującego materiału.

Od dawana mordowała mnie myśl zrobienia jakiejś fajnej sesji zupełnie dla siebie.

Taki mały egoista- po prostu dla siebie dla nikogo innego. Potrzeba realizacji narastała z każdym dniem i mam nadzieję, że będzie narastała cały czas. Do zdjęć zaprosiłem bardzo urodziwą Dagmarę, z którą już od dawna miałem plan zrealizowania sesji lat 90.. Daga bardzo żywiołowa dziewczyna, która doskonale odegrała rolę, która przypadła jej w udziale. Bardzo się cieszę, że w końcu udało się wystartować. Chociaż do celu droga jeszcze daleka. Małymi krokami będziemy podążać w jego stronę.

project DyeFace photographer Marcin Micuda
model Dagmara Podolak
make-up Martyna Myśliwiecka
costume Martyna Myśliwiecka
shoes KULIG

dyeface Pracownia Fotograficzna Micuda Kulig (20)
dyeface Pracownia Fotograficzna Micuda Kulig (19)
dyeface Pracownia Fotograficzna Micuda Kulig (18)
dyeface Pracownia Fotograficzna Micuda Kulig (17)
dyeface Pracownia Fotograficzna Micuda Kulig (15)
dyeface Pracownia Fotograficzna Micuda Kulig (14)
dyeface Pracownia Fotograficzna Micuda Kulig (13)
dyeface Pracownia Fotograficzna Micuda Kulig (12)
dyeface Pracownia Fotograficzna Micuda Kulig (11)
dyeface Pracownia Fotograficzna Micuda Kulig (10)
dyeface Pracownia Fotograficzna Micuda Kulig (9)
dyeface Pracownia Fotograficzna Micuda Kulig (8)
Pokaż więcej...
About Author
micuda

Leave a Comment

Name*
Email*
Website